Prognoza walutowa sierpień 2022

Z tego powodu nie jest właściwe dla wszystkich inwestorów. Dotychczasowe wyniki przykłady i cytowane osiągnięcia nie stanowią obietnicy przyszłych wyników. Konkretne indywidualne wyniki mogą być inne i nie można ich zagwarantować. Informacje podawane podczas tej sesji oraz dostarczone materiały służą wyłącznie celom edukacyjnym.

Najnowsze dane NFP znacząco zwiększyły szansę na bardziej agresywną postawę FED. Warto jednak zaznaczyć, że oczekiwana podwyżka będzie miała miejsce za ponad 40 dni. Do tego czasu dostaniemy dużo nowych danych, które mogą zmienić perspektywę z jaką FED rozpocznie posiedzenie.

[Tłumaczymy] Polska waluta od wielu miesięcy jest wyraźnie słabsza, niż była w przeszłości. W ostatnich tygodniach słabość złotego jeszcze się pogłębiła. Raport był jednak dość dwuznaczny, bo mocno spadły… Powrót notowań EURUSD poniżej 1,03 staje się coraz wyraźniejszy.

eur/usd prognozy

Bazowym scenariuszem jest podwyżka stóp procentowych o 0,25 punktów, jednak w mediach pojawią się plotki o tym, że bank może pozytywnie zaskoczyć. Odczyt, wstępny, inflacji CPI w Polsce za lipiec nie przyniósł większego zaskoczenia. Dynamika wyniosła 15,5% r/r zrównując się ze wskazaniem czerwcowym.

Raczej nie ma co liczyć na szybki powrót do poziomów sprzed pełnoskalowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. O poziomach sprzed pandemii w kolejnych kwartałach prawdopodobnie można zapomnieć – piszą w raporcie analitycy Ebury. Sytuację pogarsza to, że bank jest już bardzo spóźniony z podnoszeniem stóp procentowych; do lipca nie zdecydował się na ani jeden ruch w górę.

Koniec podwyżek RPP coraz bliżej. Złoty odbije na początku 2022 r.

ISM Manufacturing PMI prawdopodobnie przesunie się niżej do 52 z wcześniejszego odczytu 53. Indeks nowych zamówień ISM w USA wykazuje przyzwoitą poprawę, ponieważ dane ekonomiczne są wyższe i wynoszą 52 w porównaniu z poprzednim odczytem 49,2. Pokazuje to, że wskazówki dotyczące wydatków konsumpcyjnych zyskują na ostrości pomimo uciekającej inflacji. W międzyczasie indeks dolara amerykańskiego podjął próbę odbicia w pobliżu zeszłotygodniowego minimum na poziomie 105,54. Oczekuje się, że DXY pozostanie stonowany, ponieważ sygnały recesji w USA przyspieszają. Najważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS.

Dopóki nie stanie się jasne czy pod koniec tygodnia znów popłynie gaz, dopóty odbicie na EURUSD będzie ograniczone. Ciekawe również będzie to jak zareaguje EBC, które w swoich decyzjach bez wątpienia bierze pod uwagę… Dosyć gołębio nastawiony EBC nie podał dotąd żadnych wskazówek odnośnie do terminu ograniczenia jego programu skupu obligacji w czasie pandemii ani nie określił, czy zakończy się on zgodnie z planem w marcu 2022 r. Uważamy obecnie, że brak presji inflacyjnej we wspólnym bloku oznacza, że redukcja tempa skupu raczej nie będzie ogłoszona we wrześniu, kiedy zostaną opublikowane nowe projekcje. W ostatnim półroczu diametralnie (i na niekorzyść złotego) zmieniła się sytuacja w bilansie płatniczym.

eur/usd prognozy

W rezultacie roczna dynamika CPI wyhamowała mocniej od prognoz – z 9,1 do 8,5 proc. Inwestorzy chcą wierzyć, że szczyt presji cenowej został już minięty i reagują wręcz euforycznie. Nadzieja na szczyt inflacji w USA Dolar wyraźnie traci, a giełdowy jak narodowy dług hits portfela każdego dnia indeks S&P 500 po skoku o ponad 2 proc. Zamknął sesję na najwyższym pułapie od początku maja. Pojawiają się wręcz oceny, że bessa na Wall Street już się skończyła. Kurs euro obniżył się pod 4,70 zł, a kurs dolara runął w kierunku 4,50 zł….

Dane o inflacji w USA były momentem przynajmniej chwilowego zwrotu sentymentu na rynkach. Rynki spodziewają się teraz podwyżki stóp procentowych o 50 pb. Kurs EUR/USD dotarł do kluczowego poziomu 1,36, po czym zaczęły się spadki Złoto z problemami… Można powiedzieć, że podwyżki stóp procentowych na całym świecie to swoiste pokłosie potężnego wsparcia udzielonego przez banki centralne krajowym gospodarkom w czasie pierwszych fali pandemii. W przyszłym roku cykle zacieśniania w wielu krajach będą już zaawansowane, a w niektórych przypadkach zostaną sfinalizowane. Stabilizacja, oswojenie się z nowymi warunkami dyktowanymi przez władze monetarne powinno zdecydowanie bardziej sprzyjać bardziej śmiałym wycieczkom kapitału w kierunku świata emerging markets.

Już od pewnego czasu była ona pewna i zainteresowanie inwestorów w dużej mierze skupiało się na wskazówkach na przyszłą politykę EBC. Gdyby skupił się tylko na walce z inflacją i ostro podniósł stopy procentowej tak jak to zrobił FED, kraje południa, głównie Włochy, szybko odczułyby poważne problemy ze swoim zadłużeniem. EBC podnosi stopy procentowe evergrow monety uderza ponad 117 tys posiadaczy token staje się najszybciej rozwijającym się crypto bsc o 50 punktów bazowych Nawet to nie pomaga euro Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl Z drugiej strony zbyt niski… Dane Departamentu Pracy USA zmieniły nastawienie rynków, co do wrześniowej podwyżki stóp procentowych. Bazowym scenariuszem stał się trzeci z rzędu ruch o 75 punktów bazowych.

Kiedyś to były ceny mieszkań… To ogłoszenie z 2003 r. mówi wszystko

Kurs głównej pary walutowej EUR/USD spadł w lipcu o 3,5% osiągając poziom parytetu na chwilę 14 lipca. Tymczasem kurs EUR/JPY spadł o 2,4% do 137, znosząc tym samym cały czerwcowy impuls wzrostowy. Kit Juckes, makro strateg w Société Générale, wyjaśnia, dlaczego EUR/JPY jest lepszą krótką pozycją niż EUR/USD.

Spadek wartości dolara jest widoczny natomiast bardzo wyraźnie w relacji do japońskiego… W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na ostatnią decyzję Rezerwy Federalnej w kontekście sytuacji na globalnych rynkach. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości ze świata finansów. Amerykańska Rezerwa Federalna podniosła stopy o 75 pb.

Kurs dolara ponownie się umacnia. Mocne dane z USA przesądziły kolejną podwyżkę stóp

Wśród analityków konkurujących w rankingach agencji Bloomberg, największa rywalizacja panuje właśnie w przypadku pary EUR/USD. Prognozy zespołu Ebury w ostatnim kwartale 2018 r. Okazały się lepsze od prognoz 63 konkurencyjnych zespołów, tym samym analitycy Ebury pokonali zespoły analityczne największych banków komercyjnych i inwestycyjnych świata.

EBC podniósł stopy po raz pierwszy od 11 lat

Będzie odpowiedź banków centralnych na rosnącą presję inflacyjną oraz plany normalizacji polityki monetarnej. Zbyt wiele w tej kwestii nie zmieni Tarcza Antyinflacyjna. W największym skrócie można powiedzieć, że przesunie ona szczyt dynamiki cen. Oznacza to, że najwyższe poziomy inflacji nie zostaną odnotowane w pierwszym kwartale 2022 r., jak wcześniej zakładano. Czasowe obniżenie podatku VAT na energię elektryczną i gaz wypchnie jedynie wpływ wzrostów cen tych kategorii na kolejne miesiące.

S&P 500 i NASDAQ w dół. NFP psuje sentyment na rynku akcji

Część mniejszych deweloperów może teraz nieznacznie obniżać ceny, by utrzymać tempo sprzedaży. Duzi gracze raczej nie będą panikować, bo sprzedawać pod presją nie ma sensu, skoro w przyszłym roku popyt powróci – mówi Eyal Keltsh, wiceprezes Grupy Robyg. Silna korekta amerykańskich cen gazu wyczerpała naszym zdaniem swój zasięg w kontekście wydarzeń w Europie i coraz eur/gbp trudniejszej sytuacji państw UE, które za wszelką cenę muszą przygotowywać się na całkowite odcięcie dostaw z Rosji. Dodatkowo poziom wypełnienia magazynów jest niski. Silniejszy dolar amerykański nie wystarczy, by opanować inflację w USA – wynika z analiz Allianz Trade. Dane o inflacji w USA są obecnie najważniejszą publikacją makroekonomiczną w miesiącu.

Zdaniem analityków, może to wskazywać na słaby sentyment do europejskiej waluty. Spikerka Izby Reprezentantów, a zatem “osoba numer trzy” w USA ma dzisiaj późnym wieczorem odwiedzić Tajwan, który od dziesięcioleci nie jest formalnie uznawany przez Chiny. Jeszcze kilka dni temu władze w Pekinie zagroziły, że wizyta Nanci Pelosi w Tajpej doprowadzi do wzrostu napięcia pomiędzy dwoma mocarstwami. W mediach pojawiły się spekulacje, jakoby Chiny miały wysłać dodatkowe lotniskowce na Morze Południowochińskie, a Tajwan podniósł stan gotowości swoich wojsk. Kurs dolara zyskuje na napięciach wokół Tajwanu Dla rynków to jednak dobry pretekst do schłodzenia nastrojów, co było dobrze widać podczas handlu w Azji. Giełdowe indeksy cofnęły się też po tym, jak Wall Street zakończyła handel mieszanie (indeks ISM dla przemysłu nie dał jednak wystarczających inspiracji).